Cierpimy na nadwagę, bo nie kochamy siebie.

Olga

Nie o same kilogramy się rozchodzi.

Rozmowy z klientami, utwierdzają mnie, że nadprogramowe kilogramy, z którymi się do mnie zgłaszają, są bardzo często uzewnętrznieniem poważniejszych, głębszych problemów. Osoby te odchudzają się od wielu lat – bezskutecznie. Towarzyszy im uczucie niepewności lub bycia “nie dość dobrym”, a wtedy nietrudno o przybieranie na wadze. To właśnie te dodatkowe kilogramy stanowią swoistą tarczę obronną. 

Życie, w którym obwiniamy się za każdy kęs jedzenia i ciągle jesteśmy na jakiejś diecie to według mnie strata czasu. Miną lata, a sytuacja dalej nie ulegnie zmianie, ponieważ nie zaczęliśmy pracy nad prawdziwym problemem. Stąd też, w swojej pracy nie koncentruję się na nadmiernej tuszy, nie przepisuję diet, bo one nie zdają egzaminu. Oczywiście skupiam się na zmianie nawyków żywieniowych, biorę pod lupę złe wybory i wyjaśniam dlaczego są złe, ale przy tym wszystkim nie pomijam kwestii emocji. Pomagam w pokochaniu siebie, bo właśnie z chwilą pojawienia się tej miłości, kilogramy magicznie odchodzą. Osoby, które się do mnie zwracają, dzięki takiej właśnie terapii nareszcie dostrzegają prawdziwy problem i w końcu mogą zacząć usuwać przeszkody. 

Najczęstsze przejawy niekochania siebie to poniższe twierdzenia:

 1. Źle się odżywiam.
 2. Nadużywam alkoholu.
 3. Krytykuję siebie. 
 4. Wierzę w to, że nie zasługuję na miłość. 
 5. Nie mam poczucia własnej wartości. 
 6. Zwlekam z załatwieniem korzystnych dla mnie spraw. 
 7. Żyję w chaosie i bałaganie. 
 8. Stale używam stwierdzenia: “powinnam”/“powinienem”.

Brzmią znajomo?

Jeśli to czytasz i czujesz, że ten tekst dotyczy również Ciebie i jesteś gotowa/y na zmiany – działaj. Może właśnie przyszedł czas na pokochanie siebie?

PS. Dla kobiet spoza Warszawy i okolic, które chciałyby skorzystać z mojej pomocy i są gotowe na wprowadzenie zmian w swoim życiu, już niedługo pojawi się możliwość spotkań online. Będzie to cykl spotkań, który nazwałam “Pokochaj siebie i pożegnaj zbędne kilogramy raz na zawsze”. Nie zabraknie także pojedynczych konsultacji. Zachęcam Cię do śledzenia mojej strony oraz profilu na Instagramie: będę tam informować o pojawieniu się nowości.

Gdy zacząłem siebie kochać, uwolniłem siebie od wszystkiego, co nie jest dobre dla mojego zdrowia – jedzenia, ludzi, rzeczy, sytuacji i wszystkiego, co ciągnęło mnie w dół i z daleka od siebie. Na początku nazywałem to podejście zdrowym egoizmem. Dziś, nazywam to “KOCHANIEM SIEBIE”.

CHARLIE CHAPLIN

4 Komentarze

 • Beata

  24 sierpnia 2022 at 09:53

  💕

  1. Olga

   24 sierpnia 2022 at 10:34

   ❤️❤️❤️

 • Magda

  8 września 2022 at 15:10

  Dobry post – ludzie w tych czasach powinni bardziej podchodzić do szacunku odnośnie własnego ciała. Oczywiście nie mówimy o osobach, które z powodów ekonomicznych nie są w stanie zdrowo się odżywiać.

  1. Olga

   8 września 2022 at 16:30

   Dziękuję!

Komentowanie wyłączone

Poprzedni post Następny post