Zmieńmy myślenie o diecie

Olga

Jesteśmy bombardowani zewsząd informacjami dotyczącymi diet i coraz trudniej nam się w nich odnaleźć. Kusi nas myśl o istnieniu diety doskonałej, którą wystarczy znaleźć. Którą z modnych, mnożących się jak grzyby po deszczu diety-cud zastosować, aby cieszyć się pełnią zdrowia? Kopenhaska? South Beach? Dukana? A może Atkinsa? 

Znam wiele osób, które decydują się na takie diety i mimo to nie osiągają pożądanych efektów. Znam też takie, których waga po wprowadzeniu restrykcji kulinarnych ulega zmniejszeniu jednak tylko na krótki czas. Rozpoczynając modną dietę mamy nadzieję, że zadziała jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a rezultaty zostaną z nami na zawsze.

Czas na zmianę myślenia…

Przestańmy myśleć o diecie jak o karze, na której koniec tylko czekamy. Nie programujmy jej jako pasma wyrzeczeń. Zacznijmy myśleć o diecie jak o elemencie zdrowego stylu życia. Zmieńmy myślenie o odchudzaniu, o jedzeniu i o sobie. Bądźmy dla siebie ważni, a wtedy nastawienie do diety będzie zupełnie inne. Osoby, które lubią siebie, lepiej się odżywiają, z miłością myślą o jedzeniu, gotowaniu, ciele.

To nie jest tak, że masz ciało. Ty nim jesteś.

Penelope best

* * *

4 Komentarze

 • Agg

  2 lutego 2022 at 20:46

  Zgadzam się w 100%! Im bardziej restrykcyjnie tym gorzej dla naszej psychiki, a w życiu może być przecież i zdrowo i pysznie😋 Piękna strona! Będę stałym gościem😎

  1. Olga

   2 lutego 2022 at 23:01

   Fajnie, że masz takie samo zdanie w temacie. Dziękuję Ci za ten komentarz. Zapraszam po ciąg dalszy już wkrótce 🙂

 • Maria

  3 lutego 2022 at 12:03

  To prawda, dopiero kiedy zrozumiałam, że nie chodzi mi o to aby „schudnąć” a raczej mieć na stalę zdrowe ciało zaczęłam podchodzić do jedzenia jako do rzeczy która może być przyjemnością ale jednocześnie częścią planu. Teraz jem co lubię pamiętając przy tym czego mogę jeść dużo a czego trochę mniej.

  1. Olga

   3 lutego 2022 at 12:49

   Super, że odnalazłaś tę harmonię w jedzeniu. To niełatwa droga, ale kiedy już ją przejdziemy w nagrodę czeka poczucie wolności i radość z jedzenia 🙂 Dziękuję za podzielenie się swoim doświadczeniem.

Komentowanie wyłączone

Następny post